≫

Spektakularan derbi Milana: Inter od 0:2 do 4:2 za poluvreme, Zlatan od heroja do tragičara!

Velika pobeda "neroazura" koji su za 45 minuta nokautirali gradskog rivala i stali uz rame Juventusu u šampionskoj trci

• 12
milan inter Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Intera režirali su neverovatan preokret u derbiju Milana, od 0:2 posle prvog dela igre, do 4:2 na kraju "lude" utakmice koja je imala spektakularnu uvertiru u režiji navijača, a onda još "luđi" nastavak na terenu.

Tim Stefana Piolija vodio je golovima Rebića i Ibrahimovića, a onda, kao da je prestao da igra u nastavku meča, potpuno stao i surovo je kažnjen zbog toga. Brozović, pa zatim Vesino, za samo četiri minuta vratili su meč u egal, a de Fraj i Lukaku stavili tačku na veleobrt kakav dugo nije viđen u gradskom okršaju velikih rivala.

Valja reći i to da je Ibrahimović na 3:2 propustio šansu utakmice, pogodio je stativu posle udarca glavom sa samo pet metara, ostavio u čudu sve koji su tu loptu videli u mreži...

Do tada veliki as pokazao je klasu, sa 38 godina bio je daleko najkonkretniji na terenu, "vukao" svoj tim, na kraju krajeva bio zaslužan za oba gola "rosonera" pošto je Rebiću servirao najbolju moguću situaciju pred "egzekuciju".

Nedugo potom i sam je matirao Padelija.

zlatan ibrahimović Foto: Tanjug/Ap

Šta se u poluvremenu utakmice dešavalo ostaće misterija, ili će neko već pričati o tome narednih dana, ali utakmica je u drugih 45 minuta poprimila šokantan obrt.

Inter je oživeo!

Već u 55. minutu bilo je 2:2, rekosmo, Brozović (volej sa 20 metara) i Vesino su uveli meč u egal, a De Fraj u 70. minutu šokirao rivale, režirao preokret koji je mogao da se "namiriše" nakon velike ofanzive "neroazura".

Nisu posustajali ni "rosoneri", odgovor je morao da bude serviran, stigao je na kraju preko ibrahimovića, a ovaj, kao da su mu u trenutku bile oduzete golgeterske moći - promašio sa pet metara.

Tako je i poslednja velika šansa Milana otišla u nepovrat...

Prethodno je Eriksen uzdrmao prečku, i on propustio šansu da odvede meč u pravom smeru po svoj tim, ali Lukaku nije pogrešio u nadoknadi vremena. Novim golom, u trenucima kada je Milanova odbrana pukla napola, Belgijanac je stavio tačku na buran derbi.

Milan će morati da sačeka neku novu priliku za pobedu u gradskom okršaju na koju čeka već četiri godine...

romelu lukaku Foto: Tanjug/Ap
fudbaleri intera Foto: Tanjug/Ap