≫

Barsa ima čudo na golu: Ter Štegenova bravura sezone spasila Katalonce protiv Hetafea!

Šampion Španije jedva došao do pobede protiv tima našeg Nemanje Maksimovića, Nemac junak utakmice

• 0
ter štegen Foto: twitter/Futbonauta

Barsleona je uz mnogo muke upisala bodove protiv Hetafea, namučili su se Katalonci pošteno za "tesnih" 2:1, koji su stigli u režiji strelaca Grizmana i Serhia Roberta, ali je ključnu rolu odigrao Andre Ter Štegen.

Nemački čuvar mreže je u 72. minutu izveo potez utakmice, spasio svoj tim u situaciji kada su svi već videli loptu u mreži, kada je egal "visio u vazduhu"...

Bio je to centaršut sa leve strane, statični su bili Katalonci, pa je igrač Hetafea glavom "tukao" ka golu Barse. Ter Štegen se nekako u toj situaciji odbranio, ipak nije uspeo da ukroti loptu koja je pala gotovo na liniju, a onda je usledio "specijalitet kuće": još jednom bravuroznom intervencijom sklonio je loptu sa kopačke gostujućeg fudbalera.

Pogledajte kako je Nemac izveo jednu od najboljih odbrana ove sezone.

Situacija iz drugog ugla, iza gola, najbolje pokazuje Ter Štegenovu veštinu i panterski refleks.

Barsa je inače povela preko Grizmana, kome je idealnu šansu servirao Mesi, Serhio Robeto je uvećao vođsto, ali je Hetafe u nastavku pokazao da s pravom zaslužuje mesto odmah iza najvećih španskih klubova.

Odigrali su sjajno poluvreme gosti iz predgrađa Madrida, vrhunsku partiju krunisali golom Anhela u 66. minutu, a onda pritsli favorizovanog rivala koji je, rekosmo, imao mnogo sreće i sjajnog Ter Štegena da odbije nalet gostiju.