≫

Drinčić iz kornera obradovao Lalatovića, Voša prestigla Partizan na drugom mestu

Mačva minimalnim trijumfom predala "fenjer" Radu

• 6

Vojvodina je minimalno slavila u malom gradskom derbiju nad Proleterom i tako bar na 24 sata preskočila Partizan na drugom mestu na tabeli Superlige iza lidera Crvene zvezde.

Puleni Nenada Lalatovića su bili bolji u većem delu utakmice koja je odigrana na Karađorđu pred oko 2.000 gledalaca, a pogodak odluke postigao je iskusni Nikola Drinčić u 56. minutu. Nekadašnji vezista Partizana iskoristio je uspavanost golmana Proletera Petrića koji je loše reagovao posle kornera i omogućio Lalama 14. trijumf u sezoni.

Da Proleter neće uspeti da ugrozi pobedu Voše bilo je jasno u 80. minutu kada je isključen njihov prvotimac Kovačević. Što se tiče ostalih utakmica današnjeg programa u Superligi, napadači se nisu proslavili.

Mladost je u Lučanima pobedila ambiciozni Voždovac sa 2:1. Radivojević sa penala u 39. i Eliomar u 47. doneli su prednost domaćinu dok je utešni pogodak za Zmajeve postigao Nemanja Vučić u 57. minutu.

Napredak i Javor su u Kruševcu podelili bodove, kao i Inđija i TSC, a na obe utakmice zabeležen je istovetni rezultat (1:1).

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je Mačva koja je savladala Rad sa 1:0 pogotkom Branislava Markovića u 12. minutu. Šapčani su tako prepustili fenjer Građevinarima posle ovog kola.