≫

Golčina za TV špice Rubena Nevesa i het-trik Žote za eksploziju Vukova, Hadži pogađao kao tata!

APOEL se raspao bez Vujadina Savića, a Roma i Arsenal rutinski slavili u ostalim mečevima 1/16 finala Lige Evrope

• 2
Diogo Žota Foto: Tanjug/AP

Utakmice od 21 sat u Ligi Evrope možda nisu bile atraktivne kao one od 19, ali im definitivno nije manjkalo lepih golova. Engleski Vulverhemtpon koga mnogi potajno smatraju jednim od favorita za osvajanje ovog takmičenja poslao je poruku da ima ozbiljne ambicije tako što je demolirao Espanjol sa čak 4:0.

Blistao je Portugalac Diogo Žota koji je postigao het-trik, ali je ubedljivo najlepši detalj na utakmici bio pogodak njegovog zmljaka Rubena Nevesa iz 52. minuta kada je ubio pauka u golu španskog kluba.

Majstorski je vezista Vukova prihvatio loptu na grudi i volejom za TV špice trasirao put svom timu ka trijumfu.

Spektakularan meč viđen je u Glazgovu na Ajbroksu gde je Rendžers gubio sa 2:0 u 59. minutu da bi na kraju preokrenuo i slavio sa 3:2. Najzaslužniji je bio Rumun Janis Hadži, sin legendarnog Georgea, koji je sa dva gola za 15 minuta inspirisao preokret Policajaca.

Posebno lep je bio pogodak za trijumf Rendžersa koji je mladi Rumun dao iz slobodnog udarca, kao što je njegov tata nekada radio, a tek kakva je ludnica nastala na drevnom stadionu posle tog detalja. Da se naježiš...

Od ostalih mečeva izdvajamo rutinske pobede Rome protiv Genta (1:0) i Bajera iz Leverkuzena nad Potom od 2:1, dok je Arsenal pogotkom Aleksa Lakazeta u 81. minutu savladao Olimpijakos u Pireju takođe sa 1:0 i verovatno završio posao što se tiče plasmana u osminu finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Učešće u Ligi Evrope završio je kiparski APOEL koji je demoliran na svom terenu od strane Bazela sa čak 3:0, a moguće da je ubedljivom porazu kumovao izostanak defanzivca Vujadina Savića koji nije igrao zbog žutih kartona. Ostali Srbi u redovima Kiprana Uroš Matić i Andrija Pavlović nisu se proslavili iako su igrali svih 90 minuta.

AZ Alkmar, koji je u grupnoj fazi izbacio Partizan, jedva je izbegao poraz na svom terenu od austrijskog LASK-a i to zahvaljujući pogotku sa penala u 86. minutu preko Kupmejersa.