Cirkus u Južnoj Africi: Dva minuta nisu hteli da izvedu korner, sudija im dao 3 žuta kartona!

Razne "teorije zavere" prate ovaj meč

• 0
Korner Južna Afrika Printskrtin: Facebook/MasterLeo Malesela Ramalepe

Fudbaleri afričkog Mamelodi Sandaunsa dospeli su u žižu svetske javnosti posle cirkusa koji su nedavno izveli na meču protiv Blumfontejn Seltika!

Naime, domaći igrači su u nadoknadi vremena dobili čak tri žuta kartona prilikom izvođenja kornera koje je trajalo oko dva minuta.

Mamelodi je vodio sa 2:1 golovima Vilakazija i Kekane, i odugovlačenjem prilikom izvođenja kornera hteli su da ukradu vreme, a tamošnja javnost tvrdi da je to bio način da se igrači očiste od kartona s obzirom na to da im je sledeći rival niželigaš u Kupu.