Vulvsi preokretom nastavili agoniju Totenhema: Himenez sjajnom "kiflom" dotukao Pevce

Nastavljaju se i muke Žozea Murinja

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/APFudbaleri Vulverhemptona pobedili su Totenhem u 28. kolu Premijer lige na stadionu Pevaca u Londonu sa 3:2.

Vulvsi su slavili posle preokreta jer je Totenhem posle prvih 45 minuta vodio sa 2:1.

Tim Žozea Murinja je poveo već u 13. minutu pogotkom Stivena Bergvajna. Bergvajn je natrčao na odbitak pošto je iz čiste situacije Rui Patrisio odbranio šut Dele Alija sa šest, sedam metara.

Vulvsi na sličan način dolaze do izjednačenja u 27. minutu. Lopta se u petercu Totenhema odbila od noge Džafeta Tangange pravo na pet metara i nogu Meta Doertija kome nije bilo teško da poravna na 1:1.

Baš kada se čekalo da se ode na poluvreme nerešenim rezultatom, Totenhem je još jednom poveo.

Dele Ali je poslao po zemlji loptu na desnu stranu, gde je iskosa bio Serž Orije. Orije je prihvatio loptu, fintirao ulevo i šutirao precizno u dalji ugao gola Vulvsa za 2:1.

Gosti se tada nisu predali. Desetak minuta od starta drugog dela, Diogo Žota je natrčao na šut Doertija i sa dva metra samo potvrdio gol za 2:2.

Vulverhempton do preokreta i pobede stiže u 73. minutu. Meksikanac Raul Himenez je primio loptu u sličnoj poziciji odakle je šutirao i Orije.

Na sličan način je i fintirao u levu stranu, šutirao i pogodio za novi neuspeh i treći poraz Totenhema u nizu u svim takmičenjima.

Pevci sada posle 28 kola imaju 40 bodova i nalaze se na sedmom mestu tabele, dok su Vulvsi sa 42 boda na šestom mestu.