Bajernu jedan gol dovoljan za polufinale Kupa!

Strelac Kimih u finišu prvog poluvremena

• 0
FK Bajern Minhen Foto: AP/Tanjug

Samo jedan gol bio je dovoljan fudbalerima Bajerna iz Minhena da preskoče gostovanje u Gelzenkirhenu i preko Šalkea odu u polufinale Kupa Nemačke - 1:0 (1:0)!

Strelac je bio nemački reprezentativac Džošua Kimih u 40. minutu, i to nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu posle kornera koji je izveo Kutinjo.

Šalke će imati za čim da žali, pogotovo rezervista Benito Raman čiji šut sa 10-ak metara u 65. minutu je odlično odbranio Manuel Nojer.

Bavarci su na teren istrčali praktično u najjačem sastavu, dok je u redovima Šalkea svih 90 minuta igrao srpski reprezentativac Matija Nastasić.

Podsetimo i to da smo u Kupu Nemačke u utorak veče videli senzaciju, pošto je amaterski Sarbriken izbacio bundesligaša posle pet odbranjenih penala svog golmana.