Potpuni raspad Ajaksa i Tadića, ništa ni od duple krune ove godine!

Kopljanici novim porazom produbili agoniju koja traje nedeljama

• 10
dušan tadić, ajaks Foto: twitter/FutureUsumnt

Ajaks je u totalnoj agoniji. Najbolji holandski klub izgubio je večeras šansu da odbrani duplu krunu nakon eliminacije iz nacionalog kupa od strane Utrehta koji je slavio sa 2:0.

Time je ekipa koju s kapitenskom trakom oko ruke predvodi srpski reprezentativac Dušan Tadić produžila negativan niz pa ima četiri poraza na poslednjih pet utakmica u svim takmičenjima i velike probleme da povrati samopouzdanje.

Večeras su opet lako primili vodeći gol i to posle prekida u 33. minutu kada je Van de Strek dobro skočio i matirao golmana Onanu na centaršut Gustafsona.

Ajaks ništa nije odigrao večeras, stvorio je svega dve ili tri prilike, a definitivno je dotučen sa bele tačke u 65. minutu kada je precizan bio asistent kod prvog gola Simon Gustafson.

Tako će se Utreht u maju boriti za trofej nacionalnog kupa u finalu protiv Fejenorda ili Brede koji svoj polufinalni duel igraju sutra od 20.45 časova.