Liverpul u istoriji Premijer lige, užasni Arsenal pobedio Čekićare uz pomoć VAR-a

Lider šampionata slavio na Enfildu rezultatom 2:1

• 0
Arsenal, VAR Foto: Printscreen/Streamja

Na papiru je pobeda protiv Bornmuta već bila upisana, ali su fudbaleri Liverpula do nje došli teškom mukom i to tek posle preokreta - 2:1 (2:1).

Sve tri gola u meču 29. kola Premijer lige viđena su u prvom poluvremenu koje je i te kako bilo sadržajnije od drugog.

Gosti su poveli preko Kaluma Vilsona u 9. minutu, a isti igrač je u 90. propustio neverovatnu priliku za 2:2. Trebalo je samo da ugura loptu u praznu mrežu, ali se spetljao.

Mada, i da je dao gol - radila bi VAR tehnologija zbog sumnje da je bio ofsajd.

Salah je u 25. minutu izjednačio rezultat na asistenciju Manea, dok je Senegalac iskoristio grešku odbrane Bornmuta i u 33. minutu, na dodavanje Van Dajka, postavio konačan rezultat.

Liverpul je ovom pobedom stigao do 82 gola posle 29 kola što je ujedno i najviše u Premijer ligi posle toliko odgranih mečeva.

Pogledajte golove:

Vrlo neefikasno popodne viđeno je u Premijer ligi, a od pet odigranih utakmica, čak četiri su završene istovetnim rezultatom - 1:0.

Arsenal je jedva slomio otpor Vest Hema na Emiratima, a čak su i crte iz VAR sobe presuđivale na kraju da li je Ozil iz ofsajda asistirao Lakazetu za pobedonosni pogodak u 78. minutu.

Treba reći i da je domaći golman Bernd Leno jedva sačuvao mrežu sa nekoliko vrsnih intervencija pa navijači Arsenala uprkos trijumfu nemaju puno razloga za zadovoljstvo uoči gostovanja Mančester Sitiju u sredu.

Kristal Palas je savladao Votford na svom terenu, a posle dve utakmice koje je propustio Luka Milivojević je odigrao poslednjih 20-ak minuta kada je ušao u igru umesto asistenta za pobedonosni pogodak Mekartura.

Trećim vezanim trijumfom londonski tim je pobegao ka sredini tabele i sada mnogo lakše diše.