Čelsi oplavio Karamele na Stamfordu, Barkli nije imao milosti prema svom Evertonu

Odlična partija izbranika Frenka Lamparda - 4:0

• 0
Čelsi - Everton, Vilijan Vilijan i Barkli Foto: Tanjug/AP

Mnogo lakše nego što je to iko očekivao Čelsi je pregazio Everton sa 4:0 i učvrstio se na poziciji broj četiri uoči finiša sezone. Iako su Karamele gajile nadu da bi eventualnim trijumfom mogle da se ustreme i na peto mesto, snove im je raspršio dobar tim Frenka Lamparda koji je igrao taman koliko treba.

Dok je Everton držao posed lopte, Čelsi je pogađao, a sjajan udarac Mejsona Maunta u 14. minutu na pas Pedra bio je najava goleade na ovoj utakmici. Šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0, a ovaj put je Pedro posle sjajnog proigravanja Rosa Barklija matirao reprezentativca Pikforda.

Raspoložen je bio danas Barkli, nekadašnji igrač Evertona, koji nije imao milosti prema klubu u kome se afirmisao. Sjajno je pripremio pogodak Vilijanu za 3:0 u 51. minutu, a sve je bilo gotovo u 54. kada je Brazilac asistirao iz kornera Olivijeu Žiruu za konačnih 4:0.

Lepo su Plavci rasporedili golove između sebe, odigrali su jednu od boljih utakmica u poslednje vreme i zasluženo upisali novi trijumf. Everton i Karlo Anćeloti će žaliti za šansom Kalvert Luina kod rezultata 2:0 kada su mogli da se vrate u meč, ali se najbolji napadač Karamela obrukao u situaciji jedan na jedan.

Čelsi je ostavio odličan utisak, posebno talentovani Škot Bili Gilmor (18) koji je ponovo dirigovao igrom na sredini terena u odsustvu Žoržinja i Matea Kovačića pa je Lampardov ljubimac na dobrom putu da postane ozbiljan adut za budućnost.