Ivanović skrivio penal, Zenit demolirao rivala: Šampion vodio 4:0 već posle 27 minuta

Na kraju su brojali do sedam protiv Urala

• 0

Fudbaleri Zenita nastavljaju sa dominacijom u Premijer ligi Rusije, a poslednja žrtva Branislava Ivanovića i drugova jeste Ural - 7:1 (4:0)!

Pitanje pobednika je rešeno već posle 27. minuta, kada je na semaforu stajalo 4:0. Azmun je bio dvostruki mstrelac (8. i 15. minut), a u listu strelaca upisali su se i Dzjuba i Malkom.

Iranac Azmun je kompletirao het-trik u 61. minutu, da bi gosti četiri minuta kasnije iz penala stigli do jedinog gola preko Panjukova.

Azmun je u 69. minutu upisao i asistenciju za Drijusia, da bi Dzjuba tri minuta kasnije iz penala postavio konačan rezultat.

Bane Ivanović je igrao svih 90 minta za Zenit, a vredi pomenuti da je upravo on skrivio jedanaesterac u pomenutom 65. minutu.

Zenit je na prvom mestu sa 50 bodova, devet više od Krasnodara koji ima meč manje.  Podsetimo i to da je Spartak iz Moskve nešto ranije slavio u gostima.