• 0

Zahuktava se Bundesliga: Strašan meč igrali Keln i Majnc, gosti od 0:2 do 2:2!

Jarčevi ispustili lepu prednost i priliku da se još više primaknu poziciji za Ligu Evrope

• 0

Nastavljena je bundesligaška sezona i za Keln i Majnc koji su odigrali super uzbudljiv meč na "RajnEnergi" stadionu završen rezultatom 2:2.

Veliku prednost ispustio je tim Markusa Gizdola, samim tim i priliku da se još više približi timovima koji se bore za mesto u Evropi, ali i ovako su Jarčevi u sjajnoj poziciji ako se ima u vidu "jeziv" start sezone.

Podsetimo, Keln je, tada pod vođstvom Ahima Bejerlorcera, u prvih 14 utakmica sezone upisao samo dve pobede i bio daleko najslabiji tim lige - prvi kandidat za ispadanje.

Međutim, sve se promenilo dolaskom Gizdola koji je preporodio ekipu i sada niko više ne brine za opstanak, već su u fokusu viši ciljevi.

Virus Outbreak Germany Soccer Bundesliga, FC Cologne FSV Mainz

Gizdol i njegovi Jarčevi bili su na pragu pobede protiv Majnca pošto su Mark Ut već  u 6. minutu iz penala i Florijan Kainc u povoju drugog poluvremena, doneli domaćem sastavu velikih 2:0.

Ipak, gosti su imali snage da uzvrate udarac.

Oba gola stigla su u režiji Afrikanaca, Nigerijca Taiva Avonja i Kamerunca Pijera Kundea, u razmaku od samo devet minuta.

Najpre je napadač na pozajmici iz Liverpula savladao Tima Horna, da bi potom Kunde posle solo akcije anulirao vođstvo Kelna. Neshvatljivo indolentni su u toj situaciji bili fudbaleri domaćeg tima, potpuno statični. Kunde je gotovo sa svoje polovine krenuo u prodor, trčao je sa loptom pravolinsijki kroz defanzivnu pukotinu rivala, a onda rutinirano zatresao mrežu Jarčeva.

Do kraja meča na obe strane viđena je po jedna dobra šansa, pobeda je lako mogla da ode u ruke gostiju koji i pored toga ne mogu da žale za epilogom meča.

Majncu je ovaj bod i te kako bio važan u borbi za opstanak, sad su na četiri boda odstojanja od prvog tima "ispod crte" Fortune.