• 0

Tri penala i 10 golova na dva meča Cvajte, onaj treći je za zaborav

Prosek golova je mogao da bude i veći da jedan meč nije završen rezultatom 0:0

• 0

Čak deset golova na dva meča videli smo u subotnjem programu 27. kola Cvajte, a procenat su definitivno pokvarili Sandhauzen i Regensburg remijem bez golova!

Za razliku od njih, Darmštat je bio raspucan protiv Sent Paulija i slavio je sa 4:0, dok je Hanover preokrenuo na gostovanju Osnabriku i slavio je sa 4:2.

Na pomenuta dva meča sa golovima videli smo i tri penala, od kojih je Sent Pauli svoj u nadoknadi promašio. S druge strane, Osnabrik i Hanover su bili precizni sa bele tačke.

Darmštat je u 7. minutu poveo preko Honsaka, da bi u 74. rezervista Stark povisio na 2:0. Pitanje pobednika praktično je rešeno četiti minuta kasnije, kada je Mehlem pogodio za 3:0.

Konačan rezultat je postavio Palson u 89. minutu, dok je Dijamantikos za goste promašio čitav gol sa bele tačke u nadoknadi vremena.

Domaćin je 5. na tabeli sa 39 bodova, šest manje od mesa koje vodi u doigravanje za Bundes, dok je Sent Pauli na 11. mestu sa pet bodova više od opasne zone.

Toj zoni je još bliže Osnabrik koji je vodio sa 1:0 i 2:1 protiv Hanovera, ali su u finišu doživeli brodolom.

Domaćin je u 6. minutu poveo preko Ceseja koji je bio precizan iz penala, ali je van Aken pet minuta kasnije postigao autogol.

Osnabrik je od 47. minuta vodio sa 2:1 (strelac Amenjido) sve do 75. kada je Dukš izjednačio sa bele tačke. Isti igrač je u 80. preokrenuo rezultat, da bi Haraguči u 85. postavio konačan rezultat.

Osnabrik je sada samo dva boda od opasne zone, dok je Hanover pobegao na sredinu tabele i ima pet više od današnjeg rivala.