Fortuna imala 2:0 do 88. minuta, pa izgubila bodove vredne opstanka

Keln u finišu stigao do boda koji mu svakako manje znači nego gostima pobeda

• 0
FK Keln Modest šutira ka golu Fortune Foto: AP/Tanjug

Možda bi fudbaleri Fortune pred gostovanje Kelnu potpisali da osvoje bod posle meča 27. kola Bundeslige, ali istim definitivno ne mogu da budu zadovoljni - 2:2 (0:1)!

Pre svega zbog činjenice da su vodili 2:0 do 88. minuta, kada je domaćin iskoristio dva "ubacivanja" i stigao do remija koji svakako manje znači nego gostima eventualna pobeda.

Fortuna je povela u u 41. minutu preko Karamana, da bi Tomi u 61. povisio na 2:0. U međuvremenu je Ut u 59. promašio penal.

Ipak, Modest je u 88. smanjio prednost Fortune, a onda je Kordoba u 91. minutu šokirao goste. Pomenimo i to da je rezervista Draksler bio asistent kod oba pogotka Kelna.

Domaćin je ostao na 10. mestu sa 34 boda, pet manje od mesta koje vodi u Evropu. S druge strane, Fortuna je i dalje na 16 poziciji sa 24 boda - tri manje od Majnca i sigurne zone.