≫

Granada srušila Hetafe i gazi ka plasmanu u Ligu Evrope, remi Valensije i Levantea

Klub iz Andaluzije je napravio prijatno iznenađenje plasmanom u polufinale Kupa Kralja, a sada nastavlja da pravi čuda

• 0
FK Granada Printskrin: Sporttube

Granada je savladala Hetafe u meču 28. kola španske LaLige 2:1 i napravila ozbiljan korak ka plasmanu u ligu Evrope. Od te zone deli ih samo jedan bod, a do kraja prvenstva ima 10 kola.

Hetafe je pao na peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, ali je bodovno izjednačen sa Sosijedadom, koji ima utakmicu manje, dok je Granada na osmom mestu i ima bod manje od Valensije, koja se nalazi na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Golove za Granadu postigli su Fernandez u 79 i Dakonam iz autogola, dok je strelac za Hetafe bio Timor u 20 minutu.

Neverovatan meč su odigrali Valensija i Levante. Do 90. minuta bilo je 0:0, a onda su pala dva gola. Rodrigo je u 90. doveo Valensiju na prag pobede, a onda je Melero iz penal izjednačio.