Javor "petardom" završio sezonu, Petković se golom popeo na vrh liste strelaca

Javor je završio kao 13. sa 28 bodova, a Inđija je 14. u Superligi sa 25 bodova

• 0
NIKOLA PETKOVIC Foto: MN PRess

Fudbaleri Javora pobedili su Inđiju sa 5:0 i ubedljivo završili sezonu u Superligi Srbije na svom terenu u Ivanjici.

Domaći tim je poveo u 25. minutu pogotkom Ivana Rogača, na asistenciju Nikolića, duplirao je prednost u 36, golom Luke Radivojevića i sa 2:0 se otišlo na poluvreme.

Gosti su na poluvremeni sa dve izmene pokušali da promene stanje stvari na terenu, kada su ušli Banjac i Milosavljev umesto Krasića i Bosančića.

Već u 51. minutu u strelce se upisao i Nikola Petković koji je povisio na 3:0, a osam minuta kasnije, mrežu Inđije tresao je i Saša Varga.

On je postigao pogodak samo tri minuta pošto je ušao u igru u 56. minutu, a sudbinu Inđije zapečatio je Nenad Sević koji je u 67. minutu postavio konačan rezultat 5:0.

Zanimljivo je da je i on ušao neposredno pre toga kao rezervista, tako da je trener Javora Igor Bondžulić napravio pun pogodak.

Uz to, Petković je pogotkom došao do ukupno 16 čime je zauzeo prvo mesto zajedno sa Vladimirom Silađijem i Nenadom Lukićem iz TSC-a.