≫

Zvezda preokretom stavila tačku na šampionsku sezonu, Garsija i Gajić pečatirali 31. krunu!

Blizu 10.000 ljudi došlo da proslavi novi pehar crveno-belih, sve bilo završeno u 37. minutu

• 84

Kraj sezone za Crvenu zvezdu, tačka je stavljena pobedom nad Proleterom 2:1 (2:1) čime je spuštena zavesa na još jednu šampionsku godinu najtrofejnijeg kluba u domaćim okvirima. Posle dva poraza (u kupu od Partizana i TSC-a u ligi), Stankovićev tim je odigrao kudikamo bolje protiv ekipe iz Slane Bare, slavio nakon preokreta golovima Garsije i Gajića za pečat na 31. krunu.

Gol, vodeći za goste, delo je Andrejevića još u 7. minutu, za istoriju, jer je bio prvi koji je Proleter postigao protiv crveno-belih u dosad odigranim međusobnim duelima.

Utakmicu na našem najvećem stadionu pratilo je blizu 10.000 navijača u svečarskoj atmosferi, uz gotovo neprekidnu pirotehniku, baklje, "dimove", parole, buku, pokliče i neke nove navijačke pesme.

delije sever Foto: MN Press
mateo garsija Mateo Garsija slavi gol za izjednačenje Foto: MN Press

Sve vredno pomena sa utakmice kojom je, što se tiče loptanja na Marakani, stavljena tačka na "skraćenu" sezonu usled pandemije, desilo se u prvom poluvremenu. Sve je bilo spremno za šampionsko slavlje koje se danima najavljivalo, čekala se samo da fudbaleri odrade svoj posao, kao pečat na slavlje i garnirung unapred pripremljene fešte.

Preokret je stgao u režiji "GG" tandema, danas raspoloženih Gajića i Garsije, koji su efikasno odreagovali posle vođstva gostiju u režiji Aleksandra Andrejevića čije će ime ostati večno upisano u analima kluba iz Slane Bare.

Andrejević je prvi igrač Proletera koji je dao gol Zvezdi u eliti, pamtiće dugo 7. minut ovaj fudbaler i reakciju glavom kada je matirao Borjana, koji je, istina, bio markrian pa nije spremno dočekao odbitak lopte od Gajića. Mat je bio neminovan.

Gosti nisu igrali bojažljivo, nije ni bilo razloga, pa su gledaoci, osim šarenolikih prizora sa tribina, mogli da vide i solidno nadigravanje na terenu. Zvezda je pojačala ritam posle primljenog gola, povezala redove, otud i brzinski odgovor u vidu golova Garsije i Gajića.

Argentinac je imao lakši deo posla posle asistencije Vukanovića, kao i Gajić pošto ga je Argentinac uposlio nekoliko minuta posle izjednačenja. Zvezda je stigla do željenog vođstva - i to je bilo sve od golgeterskog repertoara jednih i drugih danas, uz uporno insistiranje na napadačkim kreacijama.

Nastavak nije doneo bogzna kakav fudbal, Tomane je imao šansu utakmice odmah na startu drugog poluvremena - promašio je zicer, nešto kasnije Ivanić je probao da pogodi sa distance, a sa protokom vremena i sa pojačavanjem slavljeničkog tona, jenjavale su aktivnosti na terenu. Čekao se kraj meča, kako bi se prešlo na centralni deo proslave - dodele šampionskih prizanja i pehara.

Valja reći i to da su navijači konačno mogli da vide Sekua Sanogoa na terenu, upisao je prve minute fudbaler iz Obale Slonovače još od dolaska u klubu zimus.

Crvena zvezda - Proleter Novi Sad 2:1

(Garsija 19, Gajić 37 - Andrejević 7)

TOK MEČA

81. minut - Istakao se Borjan, ukrotio je loptu posle slobodnog udarca igrača Proletera preko "zida". Lukav pokušaj gostiju, ali ostaje na snazi prednost Zvezde 2:1.

73. minut - Bez pravih šansi u nastavku, igra se od kaznenog do kaznenog, golmani su bez posla. Stanković je u igru poslao i Vulića, a Garsija je seo na klupu posle odlične i produktivne partije.

milan gajić Foto: MN Press

66. minut - Sanogo je u igri, prvi put od dolaska u Zvezdu! Jovičić je izašao.

62. minut - Bek gostiju Tanasin se ubacio na polovinu Zvezde, nije to bilo nimalo naivno po crveno-bele, ali su uspeli da se odbrane.

57. minut - Prvi žuti karton na generalno fer i korektnoj utakmici zaradio je Rodić.

45. minut - Tomane je ušao umesto Pavkova.

navijači Zvezde Delije su odale počast Alekandru Jaćimoviću, momku iz Čačka, koji je ubijen pre četiri godine Foto: Telegraf.rs
navijači Zvezde Bakljada Delija na utakmici posvećena nedavno preminulom navijaču, Šapčaninu Petru Kekiću Foto: Telegraf.rs

POLUVREME

37. minut - GOL, 2:1, Gajić. Preokret Zvezde u režiji desnog beka koji je školski ispratio akciju po desnoj strani, iz punog trka uhvatio asistenciju Garsije i matirao golmana gostju.

31. minut - Pravi je trenutak za novu koreografiju Delija: u 31. minutu, za 31. titulu. Na severnoj tribini osvanula je koreografija, ispis sa brojem osvojenih šampionski pehara crveno-belih.

koreografija navijača zvezde Foto: Telegraf

27. minut - Opet je pod udarom Zvezdina odbrana, u prodoru je bio strelac gola Andrejević koji je šutirao sa dvadesetak metara iz punog trka, poslao loptu blizu stative.

21. minut - Razoran šut Branislava Jovanovića iz slobodnog udarca, borjan je ovog puta sjajno intervenisao.

terzić, đurovski pozdrav Đurovskog i Terzića, ministar Đorđević je takođe u loži Foto: MN Press

20. minut - Prinudna izmena kod Zvezde zbog povrede najboljeg strelca ekipe Bena. Umesto njega na terenu je Ivanić.

19. minut - GOL, 1:1 - Garsija! Argentinac se upisao, izjednačio rezultat posle dobre asistencije Vukanovića nakon koje je imao lakši deo posla u situaciji "jedan na jedan".

15. minut - Nema odgovora Zvezde posle gola gostiju, ali polako crveno-beli preuzimaju inicijativu na sredini terena.

7. minut - GOL, 0:1! Poveli su gosti posle ubačene lopte iz kornera - strelac je Andrejević! To je prvi gol tima iz Slane Bare protiv beogradskih crveno-belih u istoriji. Andrejević je podmetnuo glavu nakon kornera, lopta je na putu ka mreži zakačila Gajića, malo promenila pravac i zbunila Borjana, dovoljno da ovaj ne odreaguje najbolje na "prvoj stativi".

fudbaleri proletera slave gol na Marakani fudbaleri Proletera slave istorijski prvi gol protiv Crvene zvezde, za vođstvo na Marakani Foto: Telegraf.rs

5. minut - Gosti su napali preko Karaklajića, Tanasin je centrirao, a loptu su igrači Zvezde izbacili u korner.

Dejan Stanković Foto: MN Press
veterani 63. padobranske brigade specijalni gosti na Marakane Foto: Telegraf.rs
severna tribina Severna tribina Zvezdinog stadiona 45 minuta pre početka utakmice: Sa tribine dopriu taktovi nove navijačke pesme, u pitanju je obrada hita Željka Joksimovića "Devojka" Foto: Telegraf.rs
bina na marakani Foto: Telegraf.rs

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanović rekao je da njegov tim zaslužuje pune tribine na današnjoj proslavi šampionske titule. Čestitkama se pridružio i Novak Đoković iz Zadra.

Delije su spremile i posebno iznenađenje, jer su pored tenka od prošle godine sada postavile i kopiju raketne baze pored tenka.

futsaleri Zvezde I futsal tim Crvene zvezde uveličaće šampionsku feštu Foto: Telegraf.rs