≫

Njukaslovo pojačanje od 50 miliona dalo gol posle 301 dana: Svrake potukle brojčano slabije goste

Žoelinton konačno "proradio", Svrake do laganih 3:0 protiv Šefilda tek nakon isključenja Igana

• 0
Žoelinton Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Njukasla u velikom stilu su se vratili fudbalu posle višemesečne pauze, na "Sent Džejm Parku" deklasiran je Šefild Junajted rezultatom 3:0, a navijači, oni pred TV ekranima, mogli su da vide nesvakidašnji prizor: Brazilac Žoeilnton je bio strelac za Svrake!

Bio je to prvi gol napadača koji je letos za 40 miliona funti (skoro 50 miliona evra) stigao iz Hofenhajma, još od 25. avgusta (tačno 301 dan), drugi tek u Premijer ligi, a treći ukupno od kada je zadužio Njukaslovu opremu.

Važno je reći i to da konačan rezultat možda i ne prikazuje pravi odnos snaga, jer je domaći sastav "otključao bravu" rivala tek kada je defanzivac Šefilda Džon Igan dobio drugi žuti karton u 50. minutu.

Brojčano jači, Njukasl je konačno slomio otpor Šeilda preko Alana Sent Maksimana (55), duplirao je vođstvo 14 minuta kasnije preko Meta Ričija, da bi već pomenuti skupo plaćeni Brazilac stavio tačku na trijumf i skinuo sa sebe veliki teret koji ga je opterećivao.

Na kraju, ubedljiva pobeda Svraka, druga uzastopna, za možda i najavu napada na neku od evropskih pozicija, mada je tom plasmanu i dalje daleko bliži Šefild koji je odavno prebrinuo primarnu brigu zvanu opstanak i već dugo figurira kao ozbiljan pretendent za prodor u Ligu Evrope.