≫

De Liht odglumio penal za Oskara, Juventus i sudija Roki opljačkali Mihinu Bolonju

Srpski trener besan na glavnog sudiju utakmice

• 2
Bolonja - Juventus Foto: Printscreen/Streamja

Juventus je trijumfovao kao gost u Bolonji sa 2:0 i povećao prednost u odnosu na Lacio na četri boda na vrhu Serije A, ali će meč na "Renato Dalari" narednih dana biti pod lupom tamošnje javnosti jer "večiti šampion" Italije izgleda ima ozbiljnu protekciju kod sudija.

O tome svedoči i vodeći gol Stare dame koji je postigao Kristijano Ronaldo u 23. minutu posle spornog jedanaesterca koji je dosudio glavni arbitar Đanluka Roki. Nije sporno da je u šesnaestercu domaćina De Liht povučen za dres, ali je utisak da je posle pregledanog snimka arbitar olako pokazao na belu tačku.

To je razbesnelo čak i Sinišu Mihajlovića, koji ne bi smeo da se nervira u sitauciji dok se bori sa opakom bolešću.

- Baš bih voleo da vidim da li bi i nama dosudio takav penal na drugoj strani - uzviknuo je Miha glavnom sudiji što se čulo jasno jer na stadionu nije bilo gledalaca zbog pandemije korona virusa.

Ronaldo je bio siguran egzekutor i doneo je prednost Staroj dami, a sve je bilo gotovo u 36. minutu kada je Paulo Dibala lepim golom stavio tačku na ovaj meč. Argentinac je majstorski pogodio mrežu Bolonje na pas petom Bernardeskija za konačnih 2:0.

Juve jeste dominirao na ovom meču, Bolonja pokušala da se vrati u utakmicu i nekako pomogne Laciju, ali je u 60. minutu glavni sudija Roki odlučio da joj ne dosudi najstrožu kaznu posle još jednog pregledanja snimka u spornoj situaciji.

Lider Serije A je do kraja sačuvao stečenu prednost, a u finišu utakmice ostao je bez desnog beka Danila koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Što se tiče ostalih utakmica današnjeg programa, Fiorentina je na svom terenu mršavo remizirala sa otpisanom Brešom (1:1), dok je Milan bio ubedljiv kao gost u Lećeu gde je slavio sa čak 4:1 i to bez prve zvezde Zlatana Ibrahimovića.