Jedan, ali vredan: Barkli pogurao Čelsi ka polufinalu FA kupa

Plavci se preko Lestera domogli završnice najstarijeg takmičenja na svetu

• 0
Ros Barkli

Ros Barkli; Foto: Tanjug/AP

Posle Mančester junajteda i Arsenala, i Čelsi je pobezbedio prolaz u polufinale FA kupa minimalnom pobedom nad Lesterom od 1:0.

Tvrd okršaj na King Pauer stadionu rešio je Ros Barkli u 63. minutu posle centaršuta Vilijana, pa će Frenk Lampard imati priliku da se domogne trofeja u premijernoj sezoni na klupi Plavaca.

Lester je malo toga pokazao na ovom meču i razočarao svoje fanove pokraj TV ekrana, a najbolju šanau za izjednačenje popustio je štoper Sojunču u 85. minutu posle pokušaja glavom.

I Čelsi je mogao da postigne još nekoliko golova danas, ali je Kasper Šmajhel sa nekoliko odbrana sprečio debakl svog tima.

Gosti su zasluženo slavili, a ime protivnika u polufinalu saznaće u poluvremenu poslednjeg meča četvrtfinala između Njukasla i Mančester Sitija kada će se održati žreb.