≫

102 gola na 30 utakmica i sedma titula u nizu: Ovo je jedan od najdominantnijih klubova u Evropi

Novo slavlje u Mocartovom gradu

• 3
Erling Braut Haland Nižu rekorde: Igrači Salcburga; Foto: Tanjug/AP

Najdominantniji tim u austrijskom fudbalu Red Bul Salcburg odbranio je titulu šampiona pobedom nad Hartbergom od 3:0.

Dva kola pre kraja sjajna ekipa američkog trenera Džesija Marša ima 11 bodova više u odnosu na LASK iz Linca koji je bacio peškir u borbi za titulu porazom na svom terenu od Volfzbergera sa 1:0.

U meču odigranom u Mocartovom gradu Salcburg je bio neuporedivo bolji rival, a terensku inicijativu krunisao je u 45. minutu kada je Ramaljo bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Sobošlaji. Mađarskom internacionalcu je to bila 13. asistencija u sezoni.

U nastavku meča pobeda je potvrđena u razmaku od samo šest minuta. Prvo je u 53. Hvang Če Han pogodio glavom na centaršut Valčija, dok je u 59. i najbolj istrelac Salcburga Patson Daka zatresao mrežu Hartberga upravo na dodavanje Hvanga.

Tako je dva kola pre kraja Salcburg obezbedio sedmu vezanu titulu u sezoni u kojoj je postigao 102 pogotka na 30 utakmica u prvenstvu, što daje sjajan prosek od više od tri pogodaka po utakmici.