Rimljani ne odustaju od Skudeta: Lacio opet odigrao "prelaz" i prišao Juventusu na bod

• 0
FK Đenova - FK Lacio

Radost igrača Lacija; Foto: Tanjug/AP

Bez obzira što više ništa ne zavisi samo od njih, fudbaleri Lacija nemaju nameru da se predaju u trci za Skudeto s Juventusom.

Bez trenera Simonea Inzagija, koji je suspendovan jednu utakmicu, "Nebeskoplavi" su savladali Torino kao gosti sa 2:1 i približili se Staroj dami na bod uoči večerašnje utakmice sa Đenovom.

Opet su Rimljani do trijumfa stigli posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, a drugu utakmicu zaredom stizali su prednost rivala, kladioničarski rečeno iz keca u dvojku.

Andrea Beloti je sa bele tačke već posle pet minuta igre doveo Bikove u vođstvo, ali je Lacio u nastavku bio bolji i zasluženo stigao do pobede.

Prvo je Ćiro Imobile na genijalan pas Luisa Alberta u 48. minutu stigao do 29. pogotka i učvrstio se u trci za "kapokanonijerea" (najboljeg strelca Serije A), dok je pobedu gostima doneo Marko Parolo udarcem sa 17 metara prilikom koga je lopta udarila igrača Torina i prevarila golmana Sirigua.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić je odigrao čitav meč za Lacio, ali nije imao sreće da se upiše u strelce pošto mu je golman Torina Sirigu odbranio zicer u 73. minutu.

Na drugoj strani Saša Lukić je zamenjen u 80. minutu.