Tri penala i autogol, Mesijev 700. gol u karijeri i kraj Barsinih snova o tituli

Atletiko odoleo na Nou Kampu i izvukao 2:2 posle dva gola sa bele tačke

• 6
Lionel Mesi Foto: AP/Tanjug

Da li su se fudbaleri Barselone remijem protiv Atletika (2:2) oprostili od odbrane titule? Zvanično još nisu, ali u slučaju da Real u četvrtak savlada Hetafe "kraljevski klub" će imati četiri boda više na pet kola do kraja Primere!

Ako izabranici Zindeina Zidana prvi prođu kroz cilj, na tome svakako mogu da zahvale i gradskom rivalu koji je dva puta gubio na Nou Kampu i oba puta iz penala stizao do poravnjanja.

Samo početak meča doneo je nekoliko zanimljivih detalja koji su od Dijega Košte napravili tragičara. Iskusni napadač je najpre u 11. minutu postigao autogol, da bi u 16-. promašio penal.

Ipak, on je ponovljen zato što je Ter Štegen izašao ranije sa linije - i to uz "primedbu" koja je stigla iz VAR sobe. Saul Nigez je bio novi izvođač i rezultat je bio poravnat.

Lionel Mesi je u 50. minutu postigao svoj 700. gol u karijeri tako što je izveo panenku i prevario Oblaka za novo vođstvo Barse. Međutim, 12 minuta kasnije Semedo pravi još jedan penal koji je Nigez ponovo iskoristio. S tim što je Ter Štegen ovoga puta imao loptu na ruci.

Barsa je najbolju priliku za treći gol imala u 71. minutu, kada je Arturo Vidal neometak tukao sa 16 metara. Ipak, lopta je prohujala pored desne stative i kriza "katalonskog kluba" je na taj način nastavljena.