≫

Grande Miha pokorio "Meacu", Muse odrale Inter: Siniša iz ponora do pobede nad "svojim" klubom!

"Neroazuri" imali vođstvo od 1:0, igrača više i penal u 62. minutu - i opet su "uspeli" da izgube utakmicu

• 4
siniša mihajlović Foto: Tanjug/Ap

Veliku pobedu piše Siniša Mihajlović, još jednu protiv bivšeg kluba: posle Sampdorije u Đenovi, srpski trener i njegova Bolonja potukli su favorizovani Inter na "Meaci", i to posle preokreta - 2:1!

Gotovo iz ambisa su se iščupali gosti u Milanu, gubili su 1:0, imali igrača manje i kontra penal koji nije iskoristio Lautaro Martinez, odbranio mu je pokušaj golman Bolonje i to je bila najava veleobrta u Milanu.

Na scenu su potom stupili Gambijci, Musa Džuvara i zvezda u usponu Musa Barou - sa dva gola doneli su preokret i pobedu gostujućem timu.

Posle prvog gola Bolonje Interu je isključen Bastoni, a koji minut kasnije Barou je zapečatio trijumf Mihajlovićevog tima i proboj na devetu poziciju tabele serije A.

Strelac gola za "neroazure" bio je Romelu Lukaku pred kraj poluvremena, snašao se najbolje posle odbitka lopte od stative i rutinski pogodio mrežu. Vladali su igrači Intera situacijom na terenu do penala, delovalo je da će Lautaro zapečatiti trijumf, ali onda im se dogodio horor scenario - promašaj i rezultatski preokret sjajnih Mihajlovićevih igrača u režiji tandema Gambijaca.

musa barou Foto: Tanjug/Ap

Bolonja je ostala "u igri" za plasman u Evropu, neće to biti lak izazov po Mihin tim, ali uz malo sreće može se doći do rezultata kome se niko nije nadao u klubu.

Milan je na poziciji broj šest - to je Bolonjin cilj, pet bodova "rosoneri" beže Mihajlovićevom sastavu, mada je još kandidata u igri za Ligu Evrope.

U svakom slučaju, veliki posao radi Miha u klubu, nije čudo što je skoro nagrađen produžetkom ugovora, jer vrhunski vodi tim limitiranog kvaliteta koji bi tek naredne sezone trebalo da iskaže pun potencijal pod komandom srpskog stratega.