Rutinska pobeda Crvenih nad slabom Aston Vilom - 2:0

• 1
Britain Soccer Premier League

Pamte se samo bodovi; Foto: Tanjug/AP

Liverpul se oporavio od nokauta protiv Mančester Sitija i pobedio nemoćnu Aston Vilu sa 2:0, ali je evidentno da nešto nije u redu sa timom Jirgena Klopa koja ne sija šampionskim sjajem.

Dominantni prvak Engleske ne liči na sebe otkako je i matematički prošle nedelje osvojio titulu prvi put posle 30 godina i pored činjenice da je stigao do 29. pobede u prvenstvu, jer ni nemački trener nije ispeo da ih motiviše da probude u sebi glad za golovima.

Vodeći pogodak na meču postigao je Sadio Mane u 71. minutu posle lepe asistencije Nabija Keite, a Crveni su do trijumfa stigli tek nakon što je Klop ubacio na teren Firmina, Vajnalduma i Hendersona. Dakle, tešku artiljeriju.

Pre toga za sat vremena igre jalovo su napadali i samo jednom šutnuli na gol Pepea Reine. Konačan rezultat postavio je mladi rezervista Kertis Džons (19) na asistenciju Mohameda Salaha u 89. minutu.

Astn Vila, koja se grčevito bori za opstanak, imala je najbolju šansu u nadoknadi kada je Alison odbranio udarac Griliša iz dobre pozicije.

Liverpul posle nove pobede nastavlja da juri brojku od 101 boda, a do kraja sezone u preostalih pet kola može i do rekordnih 104 koji bi bili još jedan pečat na dominantnu sezonu.