≫

Nestvaran preokret Milana protiv Juventusa: Tri gola za pet minuta, od 0:2 do 4:2 za samo 18

Strelci i Ibrahimović i Ronaldo

• 5
FK MIlan, FK Juventus Foto: AP/Tanjug

Kakav derbi i kakav preokret!!! Fudbaleri Milana pobedili su Juventus u 31. kolu Serije A rezultatom 4:2 (0:0), iako su do 62. minuta gubili sa 2:0!

Adrijen Rabio i Kristijano Ronaldo su u 47. i 53. minutu šokirali domaćina i činilo se da su u tim trenucima rešili pitanje pobednika i šampiona Italije, ali je potom usledilo "blickrig" Rosonera koji će se prepričavati.

Za samo pet minuta dali su tri gola, a za 18 su definitivno "prelomili" meč u svoju korist. Sve je krenulo od 62. minuta i penala koji je iskoristio Zlatan Ibrahimović.

Šveđanin je potom u 66. asistirao Kesiju za 2:2, da bi Leao minut kasnije pogodio za 3:2 na asistenciju Rebića koji je u 80. postavio konačan rezultat.

Rebićev gol je bila velika greška odbrane Juventusa, a vredi pomenuti i taj prvi gol Rabioa koji je pretrčao pola terena i matirao Šćesnog. Juve je, takođe, u dubokoj nadoknadi dao još jedan gol preko Ronalda, ali je on poništen zbog ofsajda.

Milan je ovom pobedom skočio na 5. mesto i sada ima 49 bodova. Po jedan više od Rome i Napolija koji će zbog osvajanja Kupa svakako igrati LE.