Siti ponizio rivala, Šefild igrao za sebe i Junajted, Salahu se baš igrao fudbal

Dodaćemo još i to da je Vest Hem izgubio od Barnlija kod kuće, iako su nedavno pobedili Čelsi

• 0
FK Mančester Siti

Fudbaleri Mančester Sitija pregazili su Njukasl na svom Etihadu rezultatom 5:0, u meču 34. kola Premijer lige!

Siti je pitanje pobednika rešio već posle 20. minuta kada su Gabrijel Žesus i Rijad marez na skoro identične načine tresli mrežu Svraka.

Fernandeš je u 58. postigao autogol, da bi David Silva u 65. postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Konačan rezultat postavio je Sterling u nadoknadi vremena.

Sitiju to drugo mesto verovatno neće ništa značiti ukoliko im se ne usvoji žalba da mogu da igraju Ligu šampiona, te je otuda ta borba za 5. mesto i te kako bitna.

A u toj borbi Šefild Junajted je odigrao i za sebe i za Mančester junajted koji će u slučaju pobede nad Aston Vilom u četvrtak pobeći Vulverhemptonu na šest bodova.

Šefild je do trijumfa stigao golom Igana u 93. minutu, a identičnim rezultatom poražen je i Ves Hem kod kuće od Barnlija. Gol za goste, koji su i dalje u igri za Evropu, dao je Džej Rodrigez u 38. minutu.

Liverpul je u psolednjem meču dan asavlada Brajton u gostima rezultatom 3:1!

Junak trijumfa Redsa bio je Mohamed Salah koji je upisao dva gola i asistenciju za pogodak Hendersona u 8. minutu.

Prethodno je dva minuta ranije sam bio strelac, kao i u 76. minutu za konačan rezultat. Trosar je u 45. pogodio za domaćina.