Kakvu je šamarčinu "popio" Čelsi, Liga šampiona sad mu je ozbiljno ugrožena

Plavci poraženi od Šefilda 3:0, mogli i ubedljivije

• 4
Fudbaleri Čelsijaa

Kockaju se fudbaleri Čelsija sa plasmanom u Ligu šampiona, sad su već u ozbiljnom problemu posle ubedljivog i teškog poraza na terenu Šefild Junajteda rezultatom 3:0!

Tri kola pre kraja tako se dramatično zakomplikovala situacija u borbi za preostala dva mesta u Top 4 tima na tabeli, iza sigurnih putnika u LŠ Liverpula i Sitija.

Čelsi je i dalje treći sa 60 bodova, ali sa utakmicom više od Lestera i Junajteda koji bi pobedama mogli da preskoče Plavce i izbace ih iz prva četiri tima.

FC Celsi - FK Sefild

Do kraja sezone, Plavci imaju utakmice sa Noričem, Liverpulom i Vulverhemptonom, i jasno je da ekipi Frenka Lamparda predstoji žestoka i neizvesna borba da se domognu elitnog evropskog fudbala.

Čelsi su u Šefildu golovima "patosirali" Dejvid Mekgoldrik, koji je bio dvostruki strelac, i Oliver Mekbarni.

Mogli su gosti i da se propisno obrukaju, imali su sreće da ne prime još neki gol, u čemu ih je spasila samo neumešnost napadača Šefilda pred golom Kepe.

Nije Čelsi danas ličio na ekipu iz samog vrha engleskog fudbala, naišli su gosti na čvrst blok "Blejdsa" kojima se mora odati priznanje na savršenoj taktičkoj partiji i strpljivoj igri tokom čitavog meča.

Već u 18. minutu Šefild je poveo preko Mekgoldrika, ali je presudan bio potez iskreirao Mekbarni, čiji je voilje Kepa jedva zaustavio, a Irac lako potom ubacio loptu u mrežu.

U 33. minutu Čelsi je opet matiran, ponovo je zaspala odbrana gostiju, koju je kaznio super raspoloženi Škot Mekbarni lepim trzajem glavom, za velikih 2:0.

Nastavak je doneo nešto rizičnije atake londonskog tima, ali i jalovost u ofanzivi, te mirnu partiju Šefilda i još jednu efikasnu akciju koju je, kao šlag na torti, krunisao Mekgoldrik.