≫

Neviđena drama u Nemačkoj: Devetostruki prvak spasio se ispadanja u treću ligu golom u 96. minutu

Nirnberg slavi Šlosenera

• 0

Nirnberg se u triler utakmici, revanšu plej-ofa za popunu druge lige sa Ingolštatom, spasao najgoreg scenarija, eliminacije u treći razred nemačkog fudbala.

Bukvalno su sekunde delile bavarski tim i devetostrukog prvaka Nemačke od takvog scenarija, a onda je, u poslednjoj akciji na meču, klasično "bunarenje" lopte donelo gol vredan ostanka u Cvajti.

Junak je Fabijan Šlosener koji je dočekao loptu ubačenu "iz očaja" u kazneni prostor, izbegao ofsajd zamku, podmetnuo nogu i pogodio mrežu šokiranih igrača domaćeg tima, za 3:1 i spas u poslednji čas.

Nirnberg je tako uspeo da u zbiru izrežira egal rezultat (3:3), ali ostaje u drugoj ligi zahvaljujući pobedi u prvoj utakmici od 2:0.

Ingolštatu ostaje gorki žal za propuštenom šansom, uspeli su igrači trećeligaša da od 53. do 66. minuta postignu tri gola i preokrenu u ukupnom ishodu, bili tako blizu senzacionalne pobede...

Ipak, Šlosener ih je sasekao kao mačem, "ubio ih bez metka" u doslovce poseldnjim sekundama utakmice.