• 0

Poznati su učesnici Lige šampiona iz Primere: Sosijedad se pobedom održao u borbi za Ligu Evrope

Fudbaleri Sosijedada upisali su pobedu protiv Viljareala u meču 36. kola španske Primere, dok je Alaves remizirao sa Hetafeom bez golova

• 0

Posle prvog poluvremena bez pogodaka, Sosijedad je načeo mrežu domaćina na stadionu La Keramika u 61. minutu.

Tada je Vilijan Hoze bio najviši u skoku posle kornera Martina Odegarda i glavom je zatresao mrežu Viljareala.

Golman "Žute podmornice" Serhio Asenho još jednom je imao razlog da bude ljut na svoje saigrače u 75. minutu.

Ojarzabal je tada izveo korner sa suprotne, desne strane, ovog puta je natrčao Dijego Ljorente, a odbrana Viljareala je Asenha opet ostavila na cedilu.

I Ljorente je pogodio glavom, a Viljarealu je slaba uteha bio pogodak Santija Kazorle u 85. minutu. Nigerijac Samjuel Čukvueze se zabio kod gol-aut linije, video da nema kuda i posla povratnu za Kazorlu.

Ovaj je došao iz drugog plana, namestio se i iz kaznenog prostora sa 14, 15 metara šutirao nisko i precizno u bliži ugao za konačnih 1:2 u korist Sosijedada.

Sosijedad je pobedom došao do svog 54. boda i sedmog mesta na kom se nalazi ispred Atletik Bilbaa.

Viljareal je petoplasiran sa 57 bodova i ovim porazom je i definitivno, matematički ostao bez šansi da prestigne četvrtoplasiranu Sevilju koja ima 66 bodova i još dve utakmice do kraja prvenstva.

Tako će naredne sezone u Ligi šampiona iz Primere ići Real Madrid, Barselona, Atletiko Madrid i Sevilja, dok borba za Ligu Evrope matematički još nije gotova.

Iza Viljareala je Hetafe na šestom mestu sa 54 boda, sedmoplasirani Sosijedad ima isto toliko na poslednjem mestu koje vodi u kvalifikacije za LE.

Osmoplasirani Bilbao ima 51 bod, a Valensija je na devetom mestu sa 50. U igru može da se uključi i Granada koja takođe ima 50 bodova, ali u ponedeljak uveče igra protiv Real Madrida koji se bori za titulu.