Frka na terenu i tribinama, Bane Ivanović u finalu Kupa: Dzjuba opet zario nož u srce Spartakovcima

I kad nema mnogo navijača, ima tenzije

• 1
Artjom Dzjuba Foto: twitter.com

Fudbaleri Zenita pobedili su Spartak u polufinalu Kupa Rusije sa 2:1.

Zenit je nedavno osvojio titulu, sada napada duplu krunu, a meč je bio prilično gorak za Spartakovce zbog toga što je akter Artjom Dzjuba dao prvi gol, i to iz penala u 24. minutu.

Sobolev je izjednačio pred poluvreme, ali je u trećem minutu nadoknade prvog dela igre Kuzjajev presudio.

Dzjuba je nekada bio veliki miljenik navijača Spartaka, ali im je prelaskom u Zenit postao "smrtni" neprijatelj, što se moglo osetiti i na ovom meču.

Došlo je do velike tenzije u jednom trenutku na terenu i tada je malo igrača bilo raspoloženo da razdvaja, a na tribinama je viđena slična situacija.

Iako je maksimalno smanjen kapacitet zbog korona virusa, iako je bilo tek oko 7.000 gledalaca koji su "raštrkani" na velikoj udaljenosti, došlo je do nereda i tenzije koju su morali da spreče redari.

Naš Branislav Ivanović bio je akter meča, a finale će Zenit igrati protiv Himkija u Jekaterinburgu. Himki je bio bolji od Urala sa 3:1 i prvi je rezervisao mesto u završnoj borbi za pehar.