Parma na svojoj koži osetila zašto je 2:0 najopasniji rezultat

Sampdorija slavila posle preokreta na "Enio Tardiniju" - 2:3 (2:0)

• 0
Parma - Sampdorija Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Sampdorije savladali su u gostima Parmu sa 3:2 u premijernom meču nedeljnog programa u Seriji A. Utakmica na praznom stadionu "Enio Tardini" bila je i više nego uzbudljiva.

Domaćin je poveo golom Žervinja u 18. minutu, da bi Kaprari zatresao mrežu Sampe drugi put šest minuta kasnije, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, Parma je do poluvremena uvećala prednost i to autogolom Berežinskog u 40. minutu.

Međutim, u nastavku potpuno nova Sampdorija i veliki preokret kakav se ne viđa često.

Prvo je Šabo smanjio na 2:1 u 48. minutu, a izjednačenje gostima doneo iskusni Fabio Kvaljarela, majstorijom u 69. minutu.

Bonacoli je postavio konačan rezultat u 78. minutu i doneo Sampdoriji tri boda, kojima je preskočila Parmu na tabeli i najavila miran finiš jedne vrlo turbulentne sezone.

Uspešan je bio i drugi tim iz Đenove. "Grifoni" su u okršaju sa direktnim rivalom u borbi za opstanak Lećeom slavili sa 2:1 i naparavili odsudan korak ka još jednoj sezoni u eliti.

Napoli je na San Paolu teškom mukom stigao do pobede protiv Udinezea od 2:1 i to golom u petom minutu nadoknade, a strelac je bio Politano.