Majstorski gol Ričarlisona, Everton prekinuo veliki niz bez trijumfa

Privodi se Premijer liga kraju

• 0
Britain Soccer Premier League Rui Vieira

Fudbaleri Brajtona i Njukasla remizirali su bez pogodaka, dok je Everton pobedio Šefild junajted sa 1:0.

U prva dva meča pretposlednjeg kola Premijer lige koja su odigrana u ponedeljak, golgeteri se nisu proslavili.

Brajton i Njukasl su iznad opasne zone u "mirnoj luci", Brajton je upravo ovim bodom odmakao Aston Vili i Bornmutu, kojima ni maksimalan učinak u poslednja dva kola ne bi doneo ništa.

Sa druge strane, Everton je nadigrao domaćine pogotkom Ričarlisona u 46. minutu, na startu 2. poluvremena.

Posle slobodnog udarca Sigurdsona sa 40-ak metara, Ričarlison je glavom majstorski poslao u mrežu, iako nije ni gledao u pravcu gola.

U poslednjem meču programa za ponedeljak, sastaju se Vulvsi i Kristal Palas u 21.10.