≫

Lacio naivno pao za tri minuta: Juve je pred titulom, Ronaldo i Imobile sad vode bitku za 1. strelca

Ništa od iznenađenja, Juve grabi ka novoj tituli!

• 2
Kristijano Ronaldo Foto: Tanjug-AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Lacio sa 2:1, pa su na korak do matematičkog obezbeđivanja nove titule.

Mučila se Stara dama protiv Rimljana, ali je VAR bio saveznik u 51. minutu, kada je Ronaldo "napucao" jednog igrača Lacija u ruku u 16-ercu, što je bilo kobno.

Penal je upravo Portugalac izveo, i to savršeno - lopta je išla ispod ruke Strakoši, koji je uzaludno dobro "pročitao" udarac.

Samo tri minuta kasnije, neopreznost na sredini terena bila je kobna po Lacio. Rimljani su poklonili loptu Dibali, on je u kontri samo istrčao uz Ronalda, kome je na kraju i asistirao za 2:0.

U 83. minutu, ponovo je moralo da se pokazuje na belu tačku, ovaj put na drugoj strani.

Imobile je prvo oboren, onda je isti igrač sa 11 metara vratio Lacio u meč i učinio utakmicu zanimljivijom.

Ipak, do promene rezultata nije došlo, ali će biti prilično burna borba za titulu 1. strelca.

Sa po 30 golova, sada su izjednačeni Imobile i Ronaldo, s time da napadač Lacija ima osam asistencija, Portugalac pet.

Takođe, večerašnjim golovima, Imobile i Ronaldo su se pridružili Luki Toniju i Gonzalu Iguainu, koji su jedini dali bar 30 golova u jednoj sezoni u poslednjih 60 godina.

Ostalo je da se odigraju još 4 kola, a Juventus ima osam bodova više od Intera i devet od Atalante.