≫

Liverpul umalo prokockao 4:1 protiv Čelsija, Firmino pogodio na Enfildu posle 479 dana

Redsi bolji od Plavaca rezultatom 5:3

• 0
FK Liverpul Foto: AP/Tanjug

Pravi fudbalski spektakl viđen je na meču između Liverpula i Česlija kojim je "zatvoreno" 37. kolo Premijer lige - 5:3 (3:1)!

Plavcima je pretio potom, zatim su došli na korak da nadoknade tri gola zaostatka, da bi se derbi "zaokružio" na osam pogodaka od kojih su neki bili sjajni.

Keita, Aleksander-Arnold i Vajnaldum su za 20 minuta "slomili" Čelsi koji je u finišu poluvremena preko Žirua došao do tračka nade. Tračka koji se raširio u 73. minutu kada je Pulišić smanjio na 4:3, a prethodno je Abraham u 61. takođe pogodio mrežu Alisona.

Ipak, pre nego što je Čelsi vezao dva gola, videli smo i onaj Firminov za 4:1 u 55. minutu. Zanimljivo, to je prvi gol Brazilca na Enfildu posle 479 dana i onog meča protiv Totenhema u martu 2019. Od tada je prošlo 20 utakmica, 1.591 minut i 56 pokušaja.

Konačan rezultat postavio je Okslejd - Čejmberlen u 84. minutu, samo pet minuta pre nego što je kročio na teren. Redsi su na taj način stigli do 96. boda, dok je Čelsi ostao na 63 i sledi im žestoka borba sa Junajtedom i Lesterom za mesta koje vodi u LŠ.

U poslednjem kolu dočekuju Vulverhempton kom je trijumf potreban za Ligu Evrope, dok Lester i Junajted igraju međusobni meč. Plavcima je dakle dovoljan bod, a bez LŠ će ostati ukoliko izgube, a Lester uzme bod ili tri.