Partizan ubedljiv u "generalci" u Humskoj: Majstorija Natha i buđenje Markovića, debitovao i Banjak

Crno-beli sa 4:0 dobili superligaša iz Novog Sada

• 51
FK Partizan Foto: partizan.rs

Generalna proba Partizana je uspela u potpunosti, pošto je u Humskoj savladan Proleter iz Novog Sada sa 4:0, uz sjajnu igru domaćina u drugih 45 minuta!

Strelci za crno-bele bili su Birbas Natho u 45. minutu iz slobodnjaka, Lazar Marković u 52, Sejduba Suma u 60. i Saša Zdjelar u 87. minutu meča Stručni štab tima iz Humske posebno treba da raduje sjajna igra Markovića, koji je dobio priliku sa klupe i “razmontirao” Novosađane.

Partizan u prvih 45 minuta, ako izuzmemo početno ispitivanje snaga, napadački orjentisan, više na polovini protivnika, ali bez konkretnog rešenja u napadu, pogotovo u poslednjoj trećini terena., gde su crno-beli imali nekoliko mogućnosti, ali su po pravilu birali pogrešna rešenja.

Kada se na sve to dodaju individualne greške, u svim linijama tima, a koje su gosti iz Novog Sada u nekoliko navrata propustili da kazne, čini se da će Savo Milošević morati da sačeka bar do utorka, do kada će ekipa odmarati, da bi od svojih pulena dobio ono što želi.

U početnoj fazi utakmice, dok je Proleter još uvek stajao prilično visoko u polju i držao balans, crno-beli su imali problem u organizaciji igre, odnosno unošenjem lopte u igru, kako iz poslednje linije, tako i u manevru, gde se uglavnom grešilo u pasu i omogućavalo Novosađanima da priprete Aleksandru Popoviću.

Protok lopte, odnosno izbor rešenja nije bio na očekivanom nivou, ali ni tranzicija, posebno u odbrambenu fazu, kada se gubio posed na protivničkoj polovini. Milošević je morao da i posle nekoliko kritika i sugestija, domaćin se prenuo i pojačao ritam, ali utisak i dalje nije bio potpun. Nedostajalo je više agresivnosti, oštrine na koju je Partizan navikao svoje pristalice, a koji će verovatno doći sa svežinom.

FK Partizan - FK Proleter Printskrin: Youtube/FK Partizan Beograd

Elem, sve se tokom prvih 45 minuta svelo da dve dobre prilike, Sadikovu u 10. i Suminu u 30. minutu, a na asistenciju upravo Nigerijca i još nekoliko veoma obećavajućih napada sa pogrešnim rešenja u odsudnom trenutku.

Proleter je takođe imao svoje momente, vešto koristio individualne greške, prvo Miletića u 24. minutu, koju nije iskoristio Mirosavljev (šut pored gola), da bi u 37. minutu golman Popović krajnjim naporom odbranio šut Živojinovića i spasao Partizan odlaska u “minus”.

U smiraju prvog dela (45. minut) i najbolji potez poluvremena. Bibras Natho dobio je priliku na 18 metara, pošto je prethodno fauliran Filip Stevanović. Izraelacje “ubio pauka”, ostavivši golmana Proletera Jankovića ukopanog – 1:0.

Drugo poluvreme – druga pesma i to po taktovima Lazara Markovića, koji je priliku dobio umesto Filipa Stevanovića i za kratko vreme potpuno preokrenuo utisak celog tima.

Marković je prvo pripremio zicer Sadiku, tek što je počeo drugi deo meča, da bi u 52. minutu, na asistenciju Uroševića, “otvorio nogu” i sa sedam, osam metara pogodio dalji ugao – 2:0. Drugi gol je dodatno “rastrčao” Partizan, koji je u minutama koji su usledili delovao mnogo agresivnije, brže, rešavajući i najteže probleme odličnom kombinatorikom na malom prostoru.

Epilog – nova majstorija Markovića, ovoga puta aisiencija za Sejdubu Sumu u 60. minutu kroz srce odbrane Proletera, posle koje je Gvinejac “zalomio”golmana i pogodio i treći put – 3:0.

I nije Marković stao na tome, nastavio je da pleše u Humskoj kao u najboljim danima, “pakuje” saigračima šanse i poigrava se sa rivalima. U smiraju meča ponovo je pripremio gol i to Saši Zdjelaru, koga je pasom ostavio samog iskosa, pa je egzekucija bila neminovna – 4:0. To je bio i konačan rezultat meča.

Vredi pomenuti i to da je u poslednjih 20 minuta za Partizan debitovao kamerunski defanzivac Maki Banjak.