Džeko je postao četvrti strelac u istoriji Rome: Jedino je legendarni Toti teško dostižan Bosancu

Fudbaler Rome Edin Džeko postao je treći četvrti strelac u istoriji rimskog kluba

• 0
FK Roma FC Lacio Lazio Foto: Tanjug/AP

Džeko je u Romi od 2016. godine i do sada je za nju dao ukupno 106 golova i podelio je 49 asistencija.

Poslednji od 106 pogodaka na 220 takmičarskih mečeva bio je u sredu uveče protiv Torina u meču 37. kola italijanske Serije A.

Džeko je zatresao mrežu "bikova" u 16. minutu, dva minuta nakon vodećeg gola Torina koji je postigao Berenger.

Brajan Kristante je poslao loptu u sredinu na obod kaznenog prostora za Henrika Mhitarijana, ovaj je iz prve produžio ispred sebe i malo udesno za Džeka koji je već krenuo da trči napred i lagano je rešio akciju sam sa golmanom za 1:1.

Tim pogotkom se izjednačio sa Rodolfom Volkom na četvrtom mestu strelaca Rome, dok su samo trojica ispred - Amedeo Amadei sa 111, Roberto Pruco sa 138 i naravno daleko ispred svih: Frančesko Toti sa 307 golova za Vučicu.