≫

Mitrović i Fulam se vraćaju u Premijer ligu: Gol sa 35 metara i asistencija Srbina rešili finale

Fulam tek posle produžetaka savladao Brentford rezultatom 2:1

• 18
FK Fulam

Fulam je poslednji učesnik Premijer lige za sezonu 2020/2021! Tim Aleksandra Mitrovića, koji se vratio na teren posle povrede, pobedio je u finalu plej-ofa Čempionšipa ekipu Brentforda rezultatom 2:1 (0:0, 0:0)!

U najskupljoj utakmici na svetu, kako za finale na Vembliju za ulazak u PL kažu, Fulam je do pobede došao posle golova levog beka Džoa Brajana koji je najpre iznenadio golmana Brentforda sa nekih 35 metara u 105. minutu, a zatim dao još jedan u 117. na asistenciju Mitrovića. Konačan rezultat psotavio je Dolsgard u 124. minutu.

FK FULAM - FK BRENTFORD 2:1 (0:0, 0:0)

(Brajan 105, 117 - Dalsgard 120+4)

Fulam: Rodak, Ektor, Rim, Odoi, Brajan, Rid, Kamara, Onoma, Kebano (Nokart 81), Kerni, De Korodva Rid (Mitrović 90+2)

Brentford: Raja, Henri (Fosu 106), Janson, Dalsgard, Pinok, Norgard, Jensen, Da Silva (Kanos 81), Benrama, Votkins, Mbeumo (Markondes 61)

Po svemu prikazanom za 120 minuta, Fulam je verovatno i zaslužio da se vrati u Premijeršip posle godinu dana. Uprkos tome što su polufinale sa Kardifom i 90 minuta protiv Brentforda igrali bez najboljeg strelca Mitrovića.

Srbin je zbog povrede priliku u finalu dobio tek u 92. minutu, a malo pre gola Brajana zaradio je žuti karton tako što je "patosirao" čuvara gurajući ga rukama na travu.

Aleksandar Mitrović

Printskrin: Sport Klub 1

Mitrović je sezonu završio sa 26 postignutih golova, a ovo mu je bio 100. meč za Fulam koji će pamtiti i po toj asistenciji za potvrdu pobede na Vembliju.

Na kraju se ispostavilo da je taj momenat bio i presudan, jer je Brentford do poslednjeg sudijskog zvižduka uspeo da stigne do gola.

Derbi timova iz Zapadnog Londona nije opravdao očekivanja s obzirom na to da su oba tima tokom meča izgledali kao da idu na penale. Definitivno se više očekivalo od trećeplasiranmog i četvrtoplasiranog u regularnom delu, ali veliki ulog donekle može da bude opravdanje.

A veliki ulog je veliki novac koji su mogli da zarade. Brentford svoj nije, ali Fulam je ovom pobedom inkasirao oko 150 miliiona evra.