"Petarda" koja mora da zabrine Sevilju: Lu-La tandem uništio Šahtjor i najavio osvajanje Lige Evrope

Nerazuri u velikom stilu idu u finale posle trijumfa od 5:0

• 10
FK Inter, FK Shakhtar Radost igrača Intera; Foto/ Tanjug/AP

Inter je demolirao Šahtjor u drugom polufinalu Lige Evrope i trijumfom od čak 5:0 zakazao okršaj sa Seviljom u finalu za drugi po veličini trofej u evropskom klupskom fudbalu.

Dva gola Lukakua, dva pogotka Lautara Martineza i nebeski skok D'Ambrozija bili su kobni po Ukrajince koji su demolirani napustili Dizeldorf i bacili senku na sjajno izdanje ove sezone. Ali, nije im lako, potpuno su se raspali u drugom poluvremenu i doživeli pravu katastrofu.

Ništa nije nagoveštavalo ovakav ishod posle prvih 45 minuta. Dosadno prvo poluvreme obeležio je vodeći gol Lautara Martneza posle lošeg ispucavanja golmana Pjatova i centaršuta Barele u 19. minutu. Inter je držao Ukrajince daleko od gola Handanovića, učinio ih bezopasnim i potom u drugom poluvremenu potpuno ponizio.

INTER - ŠAHTJOR 5:0 (1:0)

/Martinez 19, 74, D'Ambrozio 64, Lukaku 78, 84/

Drugo poluvreme donelo je blagu ofanzivu Ukrajinaca, a u 48. minutu dogodila se situacija o kojoj će se pričati, pošto je Galjardini igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

Potpuni raspad ukrjinskog tima nagovestio je D'Ambrozio posle kronera Brozovića u 64. minutu, a deset minuta kasnije na scenu je stupio čuveni tandem Lu-La, jedan od najubijitijih u evropskom fudbalu.

Romelu Lukaku i Lautaro Martinez razmenili su po gol i asistenciju u 74. i 78. minutu za velikih 4:0, da bi tačku na meč drugim golom na utakmici stavio Belgijanac u 84. minutu.

Na stranu pet datih golova i još nekoliko propuštenih prilika, Inter je večeras igrao moćno.

Antonio Konte je stvorio moćan tim koji zna šta hoće, koji melje rivala 90 minuta, a treba pohvaliti i Nikola Barelu jednog od najboljih u redovima Nerazura.

Šahtjor loš, bled, neprepoznatljiv, pa drugačiju sudbinu nije ni zaslužio.

Finale Lige Evrope između Sevilje i Intera igra se u petak od 21 sat.