"Petarda" Letonaca pred dolazak u Humsku: Nigerijac i Slovenac najveća pretnja crno-belima

Ubedljiv trijumf Letonaca poziva na oprez crno-bele

• 9
Novi Pazar, Partizan Foto: partizan.rs

Fudbaleri letonskog Rigas FS-a savladali su ekipu Meta/Lu u okviru 16. kola domaćeg šampionata rezultatom 5:1 i tako preuzeli prvo mesto ispred najbližeg rivala Rige, uz dva meča više od gradskog rivala.

Ovo je uejdno i bila odlična uvertira tima pred gostovanje Partizanu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope 27. avgusta.

Slovenac Žiga Lipušček je bio dvostruki strelac za lidera letonskog prvenstva, u 39. minutu je pogodio za 2:0, da bi u 50. uvećao prednost na 3:0, tim golom otklonio sve dileme u pogledu pobednika.

Nigerijac Činonso Omfor Namdi je već u 2. minutu "načeo" goste, a u strelce su se upisali još Solovjovs i Ikauineks.

Pred Rigasom su sada dva izuzetno važna meča, najteža u dosadašnejm delu sezone, jer posle duela sa Partizanom igraju derbi šampionata protiv drugoplasirane Rige.

RFS je inače daleko najefikasniji tim lige do sada sa 45 datih golova, a najbolji strelac ekipe je Nigerijac Ofor sa devet pogodaka.