≫

Pazi, Voša gazi: Lalatovićev čovek od poverenja rešio gostovanje u Kruševcu

Novosađani zabeležili treću vezanu pobedu u Superligi

• 3

Vojvodina je definitivno dostigla prepoznatljivu formu pošto se sa gostovanja u Kruševcu protiv Napretka vratila kući sa sva tri boda. Slavili su Novosađani pod Bagdalom sa 1:0 pogotkom Stefana Đorđevića u 57. minutu.

Posle dobre kombinacije i proigravanja Vukadinovića, čovek od poverenja Nenad Lalatovića je uspeo da proturi loptu iza leđa domaćeg golmana i donese Vojvodini treću vezanu pobedu u novoj sezoni.

Nije ovo bio preterano kvalitetan duel. Ni jedni, ni drugi se nisu fudbalski proslavili po vrućini, ali je tim Nenada Lalatovića zasluženo slavio na kraju jer je bio bolji u većem delu meča. Posao im je bio olakšan u finišu nakon što je isključen domaći fudbaler Rašković zbog dva žuta u 79. minutu.

Vojvodina je najčešće pretila preko iskusnog Drinčića koji je tradicionalno solidno izvodio prekide, ali je izostajao precizan udarac u gol domaćina. Novosađanima je opravdano poništen i pogodak Vukadinovića u prvom poluvremenu zbog ofsajda.

Napredak se nije proslavio, a najbolju šansu da stigne barem do boda imao je u 85, minutu i to sa igračem manje preko Zeljkovića koji je loše šutirao iz izgledne pozicije.

Posle ove pobede, treće prvenstvene u nizu, Vojvodina lagano hvata priključak na vrhu tabele, dok je Napredak u velikim problemima posle četvrtog poraza u prvih pet kola.

U ostalim utakmicama nedeljnog programa, Mladost je u Lučanima sa igračem manje savladala Rad sa 1:0, dok je Zlatibor upiso istorijski prvi bod u elitnom rangu na gostovanju protiv Voždovca u Beogradu.