≫

Četiri utakmice, samo dva gola, Elče pogotkom u 96. minutu sa šestog mesta Segunde ušao u Primeru!

Fudbaleri Elčea novi su učesnici Primere u takmičarskoj 2020/2021. godini posle pobede nad Đironom 1:0

• 2

Elče je uspeo gotovo nezamislivo i sa šestog mesta kroz plej-of prošao do finala i borbe za najjači rang španskog fudbala.

Samo dva gola su mu bila dovoljna da uđe u elitu, jedan u dvomeču protiv Saragose i još jedan u dvomeču protiv Đirone.

Posle 0:0 u prvoj utakmici, Elče je gostovao na stadionu Munisipal de Montolivi i na najdramatičniji mogući način je došao do pobede - u šestom minutu sudijske nadoknade!

Kristijan Stuani je u 61. minutu dobio crveni karton, pa je Đirona poslednjih 30, 35 minuta odigrala sa igračem manje, ali Elče sve do završnice nije uspeo da ga materijalizuje.

Stuani je isključenje zaradio posle neopreznog starta đonom na nogu Danija Kalva posle čega je VAR snimkom utvrđeno da je start bio za crveni.

Pere Milja je u 96. minutu skočio na drugoj stativi na centaršut koji mu je uputio Fidel Fidel. On je prethodno po levom krilu prošao pored dvojice igrača Đirone i uspeo da podigne loptu tako da je od zemlje Pere sprovede do mreže.

U preostala dva minuta Đirona nije imala snage da izjednači tako da se Elče pridružio Ueski i Kadizu koji će naredne sezone takođe igrati Primeru.

Kada je reč o onima koji idu u suprotnom smeru, u Segundu se iz Primere sele Espanjol, Majorka i Leganes.