Nikolićeva Lokomotiva se raspada, Čečeni joj zadali drugi vezani poraz

Ahmat odneo čitav plen iz Moskve

• 7
Marko Nikolić Printskrin: Youtube/ФК «Локомотив» Москва

Posle dobrog starta, krenuli su prvi ozbiljni problemi za Marka Nikolića.

Nekadašnji trener Partizana doživeo je drugi vezani neuspeh na klupi Lokomotive iz Moskve koja je poražena na svom terenu od Ahmata iz Groznog sa 3:2.

Još jedna loša partija moskovskog tima uticala je da Železničari uvećaju zaostatak za liderom Zenitom i već posle pet odigranih kola pokažu da možda nisu zreli za najviši plasman.

Posle Spartaka iz Moskve i čečenski tim je ogolio sve defanzivne nedostatke Lokomotive, a golovima Iljina i Timofejeva lako su stigli do prednosti od 2:0 na kraju prvog poluvremena.

Trgnuli su se Moskovljani u nastavku, smanjili preko Mirančuka iz penala u 48. minutu, ali je Ahmat vratio dva gola prednosti preko Beriše u 58.

Ostali su gosti sa čak dva igrača manje u poslednjih pola sata, ali su sačuvali prednost, dok je drugi vezani poraz Lokomotive ublažio Poljak Krihovjak pogotkom u 77. minutu.