Rad skinuo mrak tek iz šestog pokušaja: Kruševljani poveli pa se raspali na Banjici

Premijerni trjumf Građevinara u Superligi

• 0
FK Rad Foto: MN press

Tek iz šestog pokušaja Rad je stigao do premijernog trijumfa uz Superligi. Građevinari su na Banjici savladali Napredak posle preokreta sa 3:1 (1:1).

Nije im bilo lako, posebno nakon što je gostujući tim poveo u 25. minutu preko Dušana Stevića, koji je iskoristio odbijenu loptu golmana Matkovića i smestio je u mrežu.

Ipak, Građevinari su zaigrali bolje, a u samom finišu prvog dela, posle greške odbrane Kruševljana stigli su do penala i izjednačenja.

Gostujući fudbaler Pršić je promašio loptu koja je udarila Lekovića u ruku, posle čega je glavni arbitar odmah pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Saša Jovanović.

Domaćin je bio bolji i u drugom poluvremenu. Utakmica je prelomljena u 50. minutu golom mladog fudbalera Novakovića koji je na pozajmici iz Crvene zvezde, dok je tačku na trijumf domaćih stavio Trninić u 63. posle greške strelca vodećeg gola za Kruševljane Stevića.

Mogao je Rad i u ubedljivije da slavi na ovom meču, ali je domaći tim promašio još jednu najstrožu kaznu u završnici utakmice.

Tačnije, odlično je  intervenisao golman Napretka Jordanov i sprečio katastrofu svog tima.