Zvezda ide na Kipar: Crveno-beli dobili rivala za 3. kolo kvalifikacija, izbegli najtežu opciju!

U trećem kolu se igra samo jedan meč, koji je na programu 15. ili 16. septembra

• 68
FK Crvena zvezda, Omonia Ilustracija: Nikola Jovanović Foto: MN Press

Crvena zvezda će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv Omonije na Kipru, odlučeno je danas žrebom u Nionu. Može se reći da je Zvezda imala sreće, jer je izbegla dva najmanje poželjna rivala, Mitjiland i Ferencvaroš.

Ono što jeste problem, jeste to što će gostovati na Kipru, gde će 15. septembra i dalje biti velika vrućina i verovatno teški uslovi za igru.

Omonija je u 2. kolu kvalifikacija eliminisala Legiju na gostovanju posle produžetaka sa 2:0.

U trećem kolu kvalifikacija igra se samo jedan meč 15. ili 16. septembra, a ukoliko posle 90 minuta ne bude pobednika, igraće se produžeci, a ako ni posle dodatnih 30 minuta ne bude pobednika, o prolasku dalje odlučiće penal serija.

Podsetimo, Zvezda će već 1. septembra od 12 časova saznati i potencijalnog rivala u plej-ofu za Ligu šampiona.

Pisali smo već koliko je ovaj meč bitan možda i od sudbinskog značaja za Zvezdu, jer crveno-belima osim koeficijenata može da osigura i najmanje 8 miliona evra zarade.

Takođe, ovde možete videti i deo skautinga Zvezdinog rivala u 3. kolu.