Rusi vodili s 3:0 pa jedva sačuvali živu glavu u Budimpešti

Selekcija Stanislava Čerčesova je lider naše grupe posle dva odigrana kola

• 4
Fudbalska reprezentacija Srbije, Fudbalska reprezentacija Rusije, Liga nacije Foto: Mikhail Shapaev / The Football Union of Russia

Posle dva odigrana kola u Ligi nacija već imamo tim u našoj grupi koji se izdvojio kao ozbiljan favorit za prvo mesto.

Rusija je posle Orlova uzela meru i našim severnim susedima Mađarima koje je u sjajnom meču u Budimpešti savladala sa 3:2.

Možda su domaćini mogli i bolje da prođu, ali tri naivna gola koja su primili u prvom i početkom drugog poluvremena ispostavili su se kao neprelazna prepreka za njih.

Rusi su ponovo demonstrirali klasu i pogocima Mirančuka u 15, Odzdojeva u 35. i Manuela Fernandeza u 46. minutu stigli do velikih 3:0.

Ipak, žilavi Mađari se nisu predali, pa su posle stvarno lepih akcija golovima Šalaja u 62. i Nemanje Nikolića u 70. minutu uspeli da se vrate u život.

Ali, nisu imali snage za potpuni preokret, iako je Filip Holender u 85. minutu propustio veliku šansu da im donese bod.

Posle dva odigrana kola, Rusija ima šest bodova, dok je Mađarska druga sa tri, ali uz meč više u odnosu na Srbiju i Tursku.