Napadač Barselone srušio rekord Španije star 95 godina

Fati pogodio za istoriju

• 0
Ansu Fati Foto: AP/Tanjug

Napadač Barselone Ansu Fati postao je najmlađi strelac za fudbalsku reprezentaciju Španije, u meču koji "crvena furija" igra protiv Ukrajine u okviru Lige nacija!

Fatu je mrežu Ukrajinaca tresao u 32. minutu, nakon što je "odapeo" sa nekih 16 metara i uz pomoć stative matirao iskusnog Pjatova. U trenutku kada je lopta ušla u mrežu, Fati je imao 17 godina i 311 dana.

To znači da je talenat Barselone srušio rekord star čak 95 godina, odnosno onaj koji je od 1925. godine držao Erazkin koji je tada imao 18 godina. Španija je, inače, na poluvremenu vodila sa 3:0, a prva dva gola je postigao Serhio Ramos. Prvi iz penala, drugi glavom posle asistencije Olma.