Milivojević i Palas počeli sezonu pobedom: Zaha volejem rešio meč sa "Svecima"

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Sautempton u meču prvog kola Premijer lige sa 1:0

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Jedini gol za tim Luke Milivojevića postigao je Vilfred Zaha u prvom poluvremenu kada mu je asistirao Andros Taunsend, a Kristal Palas je poveo i sačuvao prednost.

Taunsend je u 13. minutu lepo prošao po desnoj strani i lagano podigao loptu na drugu stranu, gde ju je na voleju čekao Zaha. Šutirao je desnom nogom u bliži ugao i postavio konačan rezultat meča već u njegovoj ranoj fazi.

Isti igrač je postigao i gol u 82. minutu , ali je posle pregledanja VAR snimka utvrđeno da je Zaha prilikom centaršuta saigrača iz faze odbrane - bio u ofsajdu.

Milivojević je ovaj meč počeo sa klupe i ušao je u 74. minutu mesto Džejmsa Mekartija. Njegov tim posle pobede i nepotpunog prvog kola zauzima treće mesto iza Arsenala i Liverpula.