≫

Mesi igrao prvi meč za Barsu posle "rata" s upravom kluba: Leo zamenjen na poluvremenu

Ronald Kuman i čelnici slavnog kluba su ipak ostavili kapitensku traku na njegovoj ruci

• 0
Spain Soccer Foto: Tanjug/AP

Barsa je pobedila sa 3:1, a Mesiju je ovo bio prvi meč od kada je, pre tri nedelje, izrazio želju da hoće da ide iz Barselone, prvi put posle 20 godina.

S obzirom na to da je klub na njegov odlazak odredio otkupnu klauzulu od 700 miliona evra, te da je Primera tu klauzulu potvrdila kao važeću, Mesiju nije preostalo ništa drugo nego da nastavi da igra.

To je i učinio, a klub mu pritom nije oduzeo kapitensku traku u meču sa Himnastikom. Ipak, nije se upisao u strelce za tim Ronalda Kumana.

Usman Dembele je prvi pogodio (6. minut), posle čega su golove davali Antoan Grizman (17. minut) i Filipe Kutinjo s penala (51. minut). Brazilac je na poluvremenu ušao umesto strelca drugog gola - Grizmana.

Leo je odigrao utakmicu do poluvremena kada su zamenjene sve glavne zvezde u prijateljskom susretu. Argentinca je na terenu zamenio Martin Brajtvejt.

Nova sezona za Barselonu počinje 27. septembra i tada će Blaugrana dočekati Viljareal na Kamp Nou stadionu.