Murinju zastala karamela u grlu! London video rađanje Anćelotijevog Evertona koji izgleda opasno

Gosti odneli bodove sa stadiona Totenhema - 0:1

• 0

Ako se po jutru dan poznaje ovo bi mogla da bude jedna od boljih godina Evertona.

Konačno je skupoceni tim sa Gudison Parka pokazao pravo lice i trijumfom na premijeri u novoj sezoni Premijer lige protiv Totenhema u Londonu (1:0) nagovestio borbu za visok plasman.

Stari vuk Karlo Ančeloti izveo je na teren sva tri zvučna pojačanja, a Alan, Dukure i Hames Rodrigez odmah su pokazali koliko su važni za novo lice koje Karamele nameravaju da prikažu.

Pogodak odluke postigao je Dominik Kalvert Luin posle centaršuta Luke Dinja u 55. minutu. Majstorska kombinacija.

Zasluženo su gosti slavili na ovom meču, Murinjov tim je odigrao tako bednu utakmicu da za 90 minuta jedva da je zapretio Poikfordu, a Son, Kejn, Mura i ostali nisu ličili na ozbiljan tim. Svu frustraciju Portugalca pokazuje odluka da Dele Alija zameni posle samo 45 minuta, što se fanovima Pevaca nikako nije svidelo.

Što se tiče Evertona, on je mogao i ubedljivije da slavi, a posle vodećeg gola povukao se i odbranio stečeno vođstvo.

Rišarlison je imao nekoliko dobrih prilika o onom promašaju u prvom poluvremenu smo već pisali, dok je Hames Rodrigez opasno pretio i pokazao da će Evertonovim rivalima biti teško ove sezone.

A Murinjo, trener sa najvećom platom u engleskom fudbalu od 20 miliona po sezoni. Šta reći...